Śmieszne fotki na poprawę humoru

 

 

Nie istnieje chyba lepszy sposób na poprawę humoru, niż zobaczenie lub usłyszenie czegoś zabawnego. W czasach internetu jest to o niebo łatwiejsze, dlatego nie ma co się dziwić, że memy i demotywatory są wszędzie, a ich popularność cały czas rośnie.

Powodów, z których ludzie są smutni mogą być setki, wręcz miliony. Jednak sama geneza nie jest tak ważna. W końcu dzień może komuś zepsuć wdepnięcie w kałużę. Mimo, że dana osoba później już nie pamięta o tym zdarzeniu – w jej podświadomości ten dzień jest już nieudany. Umiejętność poradzenia sobie z gorszym humorem to bardzo ważna rzecz, zwłaszcza w czasach, w których publiczny wizerunek jest często ważniejszy, od tego prywatnego – realnego. Można zakładać, że z tego względu nadal pojawiają się nowe strony oferujące śmieszne fotki.

Kiedy człowiek zmęczony wraca z pracy, uczelni, szkoły – potrzebuje czasu na relaks, a więc nie szuka rozrywki wymagającej. Śmieszne fotki cechują się prostym przekazem. Mają zadziałać w kilka sekund i dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Bardzo ważnym aspektem powstawania memów jest fakt, że dosłownie każdy może je zrobić. Przed pojawieniem się internetu śmieszne obrazki widniały tylko w określonej rubryce danego czasopisma i były tworzone przez osoby specjalnie do tego wyznaczone – dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać nowy mem na portal społecznościowy lub stronę z zabawnymi treściami.

Dlaczego warto się śmiać?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest śmiech. Nie bez powodu znane powiedzenie brzmi „śmiech to zdrowie”. Osoba śmiejąca się dobrze działa na swój organizm. Na przykład pobiera trzy razy więcej powietrza, niż zwykle. Przez to bardziej dotleniony jest mózg i wszystkie organy. Mało tego, śmiech zwiększa odporność! Endorfiny wydzielane przez mózg są substancjami przeciwzapalnymi. Ważnym elementem jest też redukcja stresu. Za pomocą śmiechu można rozładować skumulowane emocje – nieważne czy to smutek, strach czy stres. Podobno minuta śmiechu może wydłużyć życie o 10 minut, odpowiada także trwającemu 45 minut relaksowi. Oczywiste jest też to, że uśmiechnięta osoba wzbudzi większą sympatię. Warto wiedzieć też, że śmiech jest treningiem dla mięśni! Przyspiesza procesy trawienia i ogólnej przemiany materii. Człowiek śmiejący się przez 10 minut może spalić ok. 120 kcal! Jaki z tego wniosek? Śmieszne fotki dostępne w internecie polepszą nie tylko humor, ale też kondycję organizmu, dlatego warto je oglądać!

Szukaj..